Signerad Mandl och numrerad 5/5. Höjd 64. Monterad på träsockel. Medföljande bokverk Nilsson och Nordin; "Peter Mandl skulptör", Halmstad 1991. Signerad och numrerad 226/500. Avbildad sid. 27.