PETER MANDL (F.1947). Skulptur "Ofelia", patinerad brons, 1987.

349666. PETER MANDL (F.1947). Skulptur "Ofelia", patinerad brons, 1987.

Signerad Mandl och numrerad 5/5. Höjd 64. Monterad på träsockel.
Medföljande bokverk Nilsson och Nordin; "Peter Mandl skulptör", Halmstad 1991. Signerad och numrerad 226/500. Avbildad sid. 27.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 754