CASSONE, renässans, troligen Nordeuropa, 1600-tal.

349496. CASSONE, renässans, troligen Nordeuropa, 1600-tal.

Höjd 62 cm, bredd 172 cm, djup 54 cm. Skuren dekor.

Slitage, renoverad och kompletterad. Maskstungen. Skadad fot. Repor.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 198