349456. TE- och KAFFESERVIS, 24 delar. Japan. Handmålad. 19000-talets tredje kvartal.
Samtliga koppar med geisha i botten.
1 kaffekanna.
6 kaffekoppar med fat.
1 tekanna.
6 tekoppar med fat.
6 assietter.
2 gräddsnipor.
2 sockerskålar.
En kaffekopp och ett tefat med smärre nagg. En sockerskål med obetydligt bottennagg.