TE- och KAFFESERVIS, 24 delar. Japan. Handmålad. 19000-talets tredje kvartal.

349456. TE- och KAFFESERVIS, 24 delar. Japan. Handmålad. 19000-talets tredje kvartal.

Samtliga koppar med geisha i botten.

1 kaffekanna.
6 kaffekoppar med fat.
1 tekanna.
6 tekoppar med fat.
6 assietter.
2 gräddsnipor.
2 sockerskålar.

En kaffekopp och ett tefat med smärre nagg. En sockerskål med obetydligt bottennagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kaffekanna.
6 kaffekoppar med fat.
1 tekanna.
6 tekoppar med fat.
6 assietter.
2 gräddsnipor.
2 sockerskålar.

Antal besök: 1 081