Parti silver (12). Totalvikt 351 gram.

34906. Parti silver (12). Totalvikt 351 gram.

Sockerskål. Märkt 830. PDA. IMP. Kattfot. S. Höjd 4,5 cm
Gräddkanna. Märkt 830. PDA. IMP. Kattfot. S. Höjd 7 cm.
2 st dopmuggar. Märkt MGA. Kattfot. S. T8 (1945) respektive V8 (1947). Höjd 4,5 cm.
Dosa. Märkt F#Kattfot. Stockholm. I.T. Höjd 3,3 cm.
Kaksked. Märkt 830 S. Längd 19 cm. Danmark.
kaksked. Märkt GESONS. Kattfot. S. M9 (1961). Längd 16 cm.
Sked. Märkt M&OM Z8 (1950). Kattfot. S. Längd 15 cm.
Sked. Märkt M&O F9 (1956). M. Kattfot. S. Längd 10 cm.
Kaktång. Märkt CEWE. M. Kattfot. S. A9 (1951. Längd 14 cm.
Halsband med bergskristall. Märkt I. kattfot. s. U8 (1946). Längd ca 26 cm.
Plata. Märkt ABP. Kattfot. S. R8 (1943). Längd 6,3 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 715