BJÖRN WECKSTRÖM. LAPPONIA designring silver 925 signerad design Björn Weckström Finland.
348925. BJÖRN WECKSTRÖM. LAPPONIA designring silver 925 signerad design Björn Weckström Finland.
En solid tillverkad ring från Lapponia, Finland.
Tillverkad i 925 silver och stämplad som sådan.
Ringen är gjord med ett slätt, brett ringband och ett organiskt vikta ringhuvud. Märkt med skalmärket 925, hjärtmärket för Finland, tillverkningsvarumärket Lapponia, finhetsmärket 925, årsmärket E 8 för 1982 och Lapponia med versaler.
ringbandets innerdiameter 16,4 mm = ringstorlek 51
bredd på ringhuvudet 14,7 mm
Vikt 4,76 gram.
bredd på ringhuvudet 14,7 mm
Vikt 4,76 gram.