Stilleben med pipa och äpplen. Olja på duk uppklistrad på pannå. Signerad Erik Gyllensvärd samt monogramsignerad E.G. 47. 32x40 cm.
Kubistiskt landskapsmotiv, signerad. Oidentifierad konstnär. 35x56 cm.
Ytsmuts.
Ytsmuts.