348730. PENDYL samt LAMPETTER, ett par, förgyllda, Union Stjärnsund, 1900-talets mitt/ andra hälft.
Uret: bredd 69, djup 12,5, höjd 69 cm.
Lampetterna: 34 x 19 cm.
Smärre bruksslitage, plakett i silver med gåvogravyr från General Motors.
Nyckel/nycklar finns.