SKULPTUR, häst, Jemt-Olov Person, trä, signerad.

348681. SKULPTUR, häst, Jemt-Olov Person, trä, signerad.

Jemt Olov Person (1871-1947).
Häst ätandes ur fodertunna, signerad Jemt.Olov. Manen fälld åt ena sidan.
Höjd 8 cm.
Längd 11 cm.

Bruksslitage, liten skada framtill på sockeln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Jemt Olov Person (1871-1947).
Höjd 8 cm.
Längd 11 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 166