KARAFF med PROPP, Erik Höglund, samt SKÅL, glas, 1970-tal.

348678. KARAFF med PROPP, Erik Höglund, samt SKÅL, glas, 1970-tal.

Karaff märkt H.1586/65 (Erik Höglund), totalhöjd 24 cm.
Skål troligen Gulla Skruf (etikett borta), diameter 21, höjd 14 cm.

Bruksslitage, två nagg på mynningens insida av skålen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 103