348499. MATSALSGRUPP, 8 delar, "Göteborgsstolar", bord samt skåp, 1900-tal.
Bord 150 x 110 cm. 1 iläggsskiva 50 cm.
6 göteborgsstolar i ljus randig klädsel med växtlig dekor.
Skåp höjd 178 cm, bredd 112 cm, djup 40 cm.
Bruksslitage, smärre stötmärken.
Nyckel/nycklar finns.