LJUSSTAKAR, 3 st. Mässing, Skultuna samt Mora, 1800-1900-tal.

348330. LJUSSTAKAR, 3 st. Mässing, Skultuna samt Mora, 1800-1900-tal.

Ljustakar, Skultuna No 52 samt No 23, höjd 21,5 respektive 23 cm
Ljusstake, Mora hemslöjd, höjd 17,5 cm.

Bruksslitage, bucklor samt delvis snedställd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 153