Dekor av guldrand. 11 mattallrikar, 10 djupa fat, 11 assietter, 2 skålar, 1 kanna, 12 förrättstallrikar, 1 såssnipa, 3 uppläggningsfat.
Bruksslitage samt förgyllning med slitage.