Silverljusstakarna; stämplade G9 (=1957), Höjd 6,5 cm, Vikt med fyllning 245 g. Glasskålen; Diam 31,5, Total höjd 43 cm.
Ålders- och bruksslitage. Glasskålen med mindre nagg.