SILVERLJUSSTAKAR, 1 par, och GLASSKÅL PÅ FOT, 1800/1900-TAL.

347998. SILVERLJUSSTAKAR, 1 par, och GLASSKÅL PÅ FOT, 1800/1900-TAL.

Silverljusstakarna; stämplade G9 (=1957), Höjd 6,5 cm, Vikt med fyllning 245 g.
Glasskålen; Diam 31,5, Total höjd 43 cm.

Ålders- och bruksslitage.
Glasskålen med mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.
Glasskålen med mindre nagg.

Antal besök: 848