YTTERFODER, majolika, Gustavberg, sekelskifte 1800/1900.

34783. YTTERFODER, majolika, Gustavberg, sekelskifte 1800/1900.

Dekor av bambu, fåglar och växter.
Längd 21,5, bredd 21,5, höjd 22,5 cm.

Krackelyrer. Spricka. Enstaka mindre glasyrnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 529