JULIUS KÖHRER. Ramsau med kyrka och Reiter Alpe/Reiter Alm.
347812. JULIUS KÖHRER. Ramsau med kyrka och Reiter Alpe/Reiter Alm.
Julius Köhrer (1897 Stuttgart -?); olja på duk, daterad omkring 1940, signerad nere till vänster och inskriven a tergo, magnifik gyllene ram. Mått ca. Ram 82 x 72 x 7 cm, målning 60 x 50 cm.