JULIUS KÖHRER. Ramsau med kyrka och Reiter Alpe/Reiter Alm.

347812. JULIUS KÖHRER. Ramsau med kyrka och Reiter Alpe/Reiter Alm.

Julius Köhrer (1897 Stuttgart -?); olja på duk, daterad omkring 1940, signerad nere till vänster och inskriven a tergo, magnifik gyllene ram. Mått ca. Ram 82 x 72 x 7 cm, målning 60 x 50 cm.

Mindre tecken på ålder, ram lite stött.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 649