PARTI PORSLIN/KERAMIK, 6 delar, bland annat Josef Ekberg och "Argenta" Gustavsberg.

34779. PARTI PORSLIN/KERAMIK, 6 delar, bland annat Josef Ekberg och "Argenta" Gustavsberg.

Ytterfoder, "Empire" Gustavsberg, höjd 14 cm.
Ytterfoder, "Liljekonvalj" Gustavsberg, höjd 14,5 cm.
Fat, Josef Ekberg Gustavsberg, diameter 27 cm.
Lockskål, Josef Ekberg, total höjd ca 9 cm.
Vas, "Argenta" Gustavsberg, höjd 15 cm.
Vas, grön, omärkt, höjd ca 14,5 cm.

Smärre och ställvis slitage. Mindre nagg på omärkt grön vas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 275