SERVIS. porslin, 55 delar Japan.

347711. SERVIS. porslin, 55 delar Japan.

16 st assietter, diameter 17 cm
21 st, fat, diameter 12,5 cm
16 st koppar, höjd 4,5 cm, diameter 8,5 cm
kanna, höjd 20 cm
gräddkanna höjd 8 cm.

nagg på kannans pip, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

21 st, fat, diameter 12,5 cm
kanna, höjd 20 cm
gräddkanna höjd 8 cm.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 2 188