Kanna stämplad Löfman B10 (1976), Vikt med trähandtag 537 g.
Sockerskål och gräddkanna, stämplade Löfman C10 (1977), Vikt 217 g.
Bricka stämplad MGAB C10 (1977), Vikt 85 g.
Ålders- och bruksslitage.
Ålders- och bruksslitage.