1 bukigt spann; Diam ca 28, Höjd utan grepe 27 cm.
1 blomurna på tre ben; Diam ca 21, Höjd 21 cm.
3 grytor med lock, en med otydlig tillverkningsstämpel, de andra märkta "C.L.Thebom, Gefle"/stjärnstämpling på handtaget resp "Lundin & Lindberg, Eskilstuna"; Diam 23-27 cm, Höjd ca 16-17 cm.
1 kastrull utan lock; Diam 17 cm.
1 skopa; Längd 20,5, Bredd 11 cm.
2 kopparformar; Diam 9 cm.
3 ostkakeformar; Diam 19-31 cm.
2 kaffepannor, märkta 1,5 resp 2,5 l (den mindre med otydlig tillverkningsstämpel); Höjd med grepe 20-22 cm.
Ålders- och bruksslitage.
2 kopparformar; Diam 9 cm.
Ålders- och bruksslitage.