346654. SKRIVBYRÅ med VITRINÖVERDEL, engelsk stil, idegran 1900-talets senare del.
Byrå 4 lådor, med skrivklaff och invändig låda, vitrindel med två hyllplan. Delbar. Totalhöjd 193, längd 52, bredd 45 cm.
Slitage, förekomst av repor och märken.
Nyckel/nycklar finns.