KISTA, bemålat trä, 18/1900-tal.

346590. KISTA, bemålat trä, 18/1900-tal.

Med järnbeslag och handtag. Utrustad med ett läderband för att hålla locket uppe.
Längd 58 cm.
Bredd 42 cm.
Höjd 27 cm.

Bruksslitage, färgsläpp, fläckar, skador, har varit målad i olika färger, lås borttaget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 58 cm.
Bredd 42 cm.
Höjd 27 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 809