KRISTALLKRONA i Maria Theresia-stil, 1900-tal.

345805. KRISTALLKRONA i Maria Theresia-stil, 1900-tal.

Taklampa i barockstil med sex ljusarmar på glasklädd stomme
Rikligt dekorerad med wachtel, pendeloquer, rosetter och stjärnor. Slipad bottenkula
Höjd upp till koppen ca 72 cm
Diameter ca 59 cm.

Bruksskick
Åldersslitage
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd upp till koppen ca 72 cm
Diameter ca 59 cm.

Bruksskick
Åldersslitage
El ej funktionstestad.

Antal besök: 8 378