KRUKA, jugend, keramik, 1900-talets första hälft.

345582. KRUKA, jugend, keramik, 1900-talets första hälft.

Blomsterdekor i relief. Otydlig märkning undertill.
Höjd 18 cm.
Diameter 24 cm.

Bruksslitage, krackelyr, smuts/beläggning, stjärnspricka i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm.
Diameter 24 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 5 159