345561. PLANSCHER, 9 st, Jörleif Uthaug för SAS, 1950-tal.
Tryckt efter Jörleif Uthaugs målning "SAS - The Global Airline". Består av 9 blad á ca 92 x 120 cm.
Tryckt av Esselte Stockholm.
Flera blad med fuktskador samt revor. Vikmärken. Hoprullade. Ett av bladen med kraftigare reva.