HALSBAND, silver, förgyllt, Valnöt, Flora Danica, Danmark, 1900-talets andra hälft.

345157. HALSBAND, silver, förgyllt, Valnöt, Flora Danica, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Längd cirka 70 cm
Hängets längd 5 cm
Eventuellt är kedjan ej Flora Danica.

Lätt bruksslitage
Kedja och hänge har något olika färg på förgyllning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd cirka 70 cm
Hängets längd 5 cm

Lätt bruksslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 2 262