WILLIAM FREDERICK HULK. Boggy bäck med en grupp kor, djupt skogsområde.

345087. WILLIAM FREDERICK HULK. Boggy bäck med en grupp kor, djupt skogsområde.

William Frederick Hulk (1852 - 1906, England); olja på duk, utgående 1800-tal, signerad nedre vänster, matchande gammal guldram. Mått ca. Ram 86 x 62 x 6 cm, målning 76 x 50 cm.

Smärre ålderstecken, duk lite vågig.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 482