WILLIAM FREDERICK HULK. Boggy bäck med en grupp kor, djupt skogsområde.
345087. WILLIAM FREDERICK HULK. Boggy bäck med en grupp kor, djupt skogsområde.
William Frederick Hulk (1852 - 1906, England); olja på duk, utgående 1800-tal, signerad nedre vänster, matchande gammal guldram. Mått ca. Ram 86 x 62 x 6 cm, målning 76 x 50 cm.