1 ljusstake "Liljan" av Ivar Ålenius Björk för Ystad Metall; Höjd 12 cm.
1 ljusstake, 1800-talets början; Höjd 11 cm.
2 nattljusstakar; Höjd 12 cm.
1 kanna med trähandtag; Höjd 20 cm.
Ålders- och bruksslitage.
Den äldsta ljusstaken med smärre defekt vid ljuspipan.
Gravyr förekommer.
2 nattljusstakar; Höjd 12 cm.
Ålders- och bruksslitage.
Gravyr förekommer.