CARL MALMSTEN. Soffbord, brännmärkt Åfors möbelfabrik design Carl Malmsten. 1900-tal.

344786. CARL MALMSTEN. Soffbord, brännmärkt Åfors möbelfabrik design Carl Malmsten. 1900-tal.

Mahogny och betsad björk. Kopplade parställda ben. Längd 113, bredd 55, höjd 57 cm.

Lätt bruksslitage.
Delvis solblekt.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt bruksslitage.
Delvis solblekt.

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 5 393