LAVOAR, nyrenässans, sent 1800-tal.

34475. LAVOAR, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerade i valnöt, pilaster kolonner med skurna kannelyrer, uppfällbar överdel inredd med marmorskiva. Längd 94, bredd 58, höjd 84 cm.

Slitage, spricka på ena sidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 788