344565. MAT- samt KAFFESERVIS, ca 77 delar, ALP Lidköping, porslin, 1900-tal.
Matservis:
11 mattallrikar.
12 djupa tallrikar.
11 förrättstallrikar.
11 assietter.
6 uppläggningsfat.
2 uppläggningsskålar.
1 vattenkanna.
Kaffeservis:
8 kaffekoppar.
12 fat.
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
1 kaffekanna.
Bruksslitage, fläckar, ej genomgånget.