MAT- samt KAFFESERVIS, ca 77 delar, ALP Lidköping, porslin, 1900-tal.

344565. MAT- samt KAFFESERVIS, ca 77 delar, ALP Lidköping, porslin, 1900-tal.

Matservis:
11 mattallrikar.
12 djupa tallrikar.
11 förrättstallrikar.
11 assietter.
6 uppläggningsfat.
2 uppläggningsskålar.
1 vattenkanna.

Kaffeservis:
8 kaffekoppar.
12 fat.
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
1 kaffekanna.

Bruksslitage, fläckar, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Matservis:
11 mattallrikar.
12 djupa tallrikar.
11 förrättstallrikar.
11 assietter.
6 uppläggningsfat.
2 uppläggningsskålar.
1 vattenkanna.

Kaffeservis:
8 kaffekoppar.
12 fat.
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
1 kaffekanna.

Antal besök: 1 421