URNOR, ett par, porslin, Meissen, Tyskland 1824-1924.

344362. URNOR, ett par, porslin, Meissen, Tyskland 1824-1924.

Blomsterdekor samt dekor i blått och guld. Höjd 29 cm.

Ena urnan med kraftigt nagg. Båda urnor med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 040