FICKUR, 4st, bl a Elgin savonette, Spindelur silver 1806, Viking silver.

344128. FICKUR, 4st, bl a Elgin savonette, Spindelur silver 1806, Viking silver.

Elgin, boett med lock.
Spindelur med nyckel, boett märkt PH, troligen Petrus Helling, Z2=1806.
Fickur, boett silver, urtavla med romerska siffror.
Fickur Viking, boett silver.

Diameter 5,5-6 cm.

Slitage,spindelur med slitage och sprickor på urtavla, smärre bucklor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Elgin, boett med lock.
Fickur Viking, boett silver.

Diameter 5,5-6 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 259