Elgin, boett med lock.
Spindelur med nyckel, boett märkt PH, troligen Petrus Helling, Z2=1806.
Fickur, boett silver, urtavla med romerska siffror.
Fickur Viking, boett silver.
Diameter 5,5-6 cm.
Slitage,spindelur med slitage och sprickor på urtavla, smärre bucklor och märken.
Elgin, boett med lock.
Fickur Viking, boett silver.
Diameter 5,5-6 cm.