BORDSLAMPA, mässing, Texa, 1900-tal.

343876. BORDSLAMPA, mässing, Texa, 1900-tal.

Bordslampa, elektriskt, designmodell efter bordsfotogenlampa. Med brännarrör samt glaskupa. Etikettmärkt: Texa.
Diam: ca 15, Höjd: 48 cm.

Mindre bruksslitage.
Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diam: ca 15, Höjd: 48 cm.

Mindre bruksslitage.
Ej genomgången.

Antal besök: 1 652