TRÅGSOFFA, delvis rokoko, 1700-tal.

343829. TRÅGSOFFA, delvis rokoko, 1700-tal.

Underrede i mörkbetsad ek. Längd 202, bredd 74, höjd 87 cm. Gul textil med figural dekor.

Slitage, ställvis grovt, skadad textil med fläckar. Bakstycke samt karmar senare tillkomna. Kompletterad under med nya ramar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 561