MATSERVIS, 59 delar, Rörstrand/Göteborg, 1900-talets första hälft.

343619. MATSERVIS, 59 delar, Rörstrand/Göteborg, 1900-talets första hälft.

Dekor i grön samt blå rand. Guldkant.
22 mattallrikar, 11 förättstallrikar, 5 assietter, 3 brödfat, 12 djupa tallrikar,
3 uppläggningsfat, 2 skålar, samt såsskål.

Bruksslitage, krackelring, dekorslitage samt repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 993