SERVISDELAR, 14 delar, porslin, "Blå eld", Herta Bengtsson, Rörstrand.

343314. SERVISDELAR, 14 delar, porslin, "Blå eld", Herta Bengtsson, Rörstrand.

4 tekoppar med fat och assiett, tekanna samt sockerskål.
Tekoppar diameter 10, höjd 7,5 cm
Fat diameter 17 cm
Assietter diameter 19 cm
Tekanna höjd 18,5 cm
Sockerskål höjd ca 8,5 cm.

Smärre slitage samt mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat diameter 17 cm
Assietter diameter 19 cm
Tekanna höjd 18,5 cm
Sockerskål höjd ca 8,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 125