343292. SOFFA "PK-31-3". Poul Kjaerholm för E Kold Christensen, Danmark.
Stomme i mattförkromat stål med lösa dynor klädda i svart skinn. Längd 200 cm. Märkt med E Kold Christensens signum.
Klädsel och dynor med skador och lagningar, några skruvar saknas, metallen något anlupen.