HANDSKRIFT med sigill, Kungligt brev Karl XI (1685-1740), 1720.

343100. HANDSKRIFT med sigill, Kungligt brev Karl XI (1685-1740), 1720.

Brevet daterat 1720. signerat bland annat Karl XI, Jodok Pein (Kungens registrator) mfl. 11 sidor.
Sigillets diameter 17 cm.

Slitage, skador, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sigillets diameter 17 cm.

Slitage, skador, fläckar.

Antal besök: 2 515