I form av orientaliska kvinnor. Båda signerade. En etikettmärkt. På svarta socklar. Medföljande tillhörande skärmar av tyg.
Höjd inklusive skärmar och socklar 46 cm.
Bruksslitage, skador, en med spricka, ej funktionstestade.