342391. MOCCASKEDAR, 11 st, samt SOCKERSKEDAR, 2 st, silver, Sverige och Norge, vikt 127,95 gram, 1900-tal.
2 st sockerskedar, Wallin N, Ånge, 1949-1950, längd ca 12-12,5 cm.
11 st moccaskedar, Bröderna Mylius, Norge, 830S, längd 10 cm.
Bruksslitage.