SERVERINGSVAGN, gulmetall/trä med glasskivor, 1900-tal.
342358. SERVERINGSVAGN, gulmetall/trä med glasskivor, 1900-tal.
På fyra plastbeklädda hjul. Övre plan med löstagbar glasskiva. Nedre plan med fast glasskiva över fanérat trä samt med dryckeshållare.
Höjd 73 cm.
Längd 66 cm.
Bruksslitage, repor, ett mindre hjul trögt, minutiösa nagg på övre glasskiva.
Höjd 73 cm.
Längd 66 cm.