FRANZ VON LENBACH. EFTER. ”Shepherd boy.” Målad & signerad som hyllning.

342262. FRANZ VON LENBACH. EFTER. ”Shepherd boy.” Målad & signerad som hyllning.

Franz von Lenbach (13.12.1836 Schrobenhausen - 06.05.1905 München); olja på duk, signerad som copyist nere till höger, daterad omkring 1950, originalinramning. Mått ca. Ram 80 x 60 x 6 cm, målning 65 x 45 cm.

Måttliga tecken på ålder. Målningar knäcker, ramar stötte.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 2 792