HORST BAUMGART. Munk vid vinprovning. Vinkällare med olika detaljer.
342251. HORST BAUMGART. Munk vid vinprovning. Vinkällare med olika detaljer.
Horst Baumgart (*1932 Kraftborn), begåvad djur- och landskapsmålare, samt målare. Olja på duk, signerad nedre vänster, daterad 1970-tal, magnifik tidsram. Mått ca. Ram 67 x 77 x 7 cm, målning 49,5 x 59,5 cm.