HORST BAUMGART. Munk vid vinprovning. Vinkällare med olika detaljer.

342251. HORST BAUMGART. Munk vid vinprovning. Vinkällare med olika detaljer.

Horst Baumgart (*1932 Kraftborn), begåvad djur- och landskapsmålare, samt målare. Olja på duk, signerad nedre vänster, daterad 1970-tal, magnifik tidsram. Mått ca. Ram 67 x 77 x 7 cm, målning 49,5 x 59,5 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

Antal besök: 6 787