KARMSTOLAR, ett par, empire, Ryssland/Baltikum, 1800-talets första hälft.

342246. KARMSTOLAR, ett par, empire, Ryssland/Baltikum, 1800-talets första hälft.

Björk. Rikt skuren dekor. Lösa stoppade dynor. Randig klädsel.
Sabelformade ben.

Mindre fanerskador och lagningar. En sits med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sabelformade ben.

Antal besök: 3 742