PORTRÄT EINES APOSTELS. Tyska, 1700-tal.

342094. PORTRÄT EINES APOSTELS. Tyska, 1700-tal.

Olja på pannå, osignerad, 28,5 cm x 22 cm, empire ram från omkring 1830.

Lacken med blinda fläckar, mindre skador på färgskiktet, ramen målade över mer nyligen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besök: 795