PARTI NYSILVER, bland annat GAB, WMF, 1900/2000-tal.

342087. PARTI NYSILVER, bland annat GAB, WMF, 1900/2000-tal.

1 par ljusstakar, CGH, höjd 28 cm.
4 + 3 cocktailglas, GAB, höjd 8 - ca 9,5 cm.
5 cocktailglas, Tesi, höjd ca 8,5 cm.
Cocktailglas, CGH, höjd ca 9 cm.
Vas med hänklar, GAB, höjd 23 cm.
Fat med hänklar, GAB, längd 28,5 cm.
Kandelaber, Dorre, höjd 28 cm.
Shaker, glas och nysilver, WMF, höjd 20,5 cm.
Skål, Nilsjohan, diameter 6,5, höjd 5 cm.

Bruksslitage, en ljusstake med senare toppskruv samt med sprickor. Vas med något skev fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 163