BORD, art-deco, 1900-talets första tredjedel.

341975. BORD, art-deco, 1900-talets första tredjedel.

Mahogny, rund bordsskiva, böjd benställnig med klot. Diameter 79, höjd 65 cm.

Senare ytbehandling, fanérhål, märken, slitage.
Lack något uttorkad på underskivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 327