SALONGSGRUPP, 3 delar, rokokostil, S.M. Wincrantz, Skövde, 1900-talets mitt.

341687. SALONGSGRUPP, 3 delar, rokokostil, S.M. Wincrantz, Skövde, 1900-talets mitt.

Plyschklädd soffa och fåtölj, pelarbord. Soffa Längd 122 cm.
Bord höjd 62, längd 90, 60 c,. Fåtöljd rygghöjd 74 cm.

Slitage, nötta partier, fläckar, bordskiva med slitage repor, krackelerad lack.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 273