GLASSKÅL och LJUSSTAKAR, 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors, 1900-talets andra hälft.

341471. GLASSKÅL och LJUSSTAKAR, 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Skålen: Diam 9,5, Höjd: 10 cm.
Undertill märkt: "Orrefors GC 3834-661".
Ljusstakarna: Diam: 9, Höjd: 6 cm.
Undertill märkta: "Orrefors GC 3834-311".

Bruksslitage.
Skålen med försumbar kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 081