SALVADOR DALI. Efter. ”Giovane vergine sodomizzatai”. Litografi i begränsad upplaga.
341445. SALVADOR DALI. Efter. ”Giovane vergine sodomizzatai”. Litografi i begränsad upplaga.
Salvador Dali (11.05.1904 Figueres - 23.01.1989 Figueres); litografi på handgjort papper, signerad i tryck, numrerad i grafit, vattenstämpelförlag Atelier Jobin Paris. Mått ca. 50 x 66 cm.